Algi morskie Guam są używane od wieków ze względu na swoje właściwości nawilżające. Żel z alg morskich jest obecnie stosowany jako naturalny tonik do włosów. Algi morskie są wykorzystywane w zabiegach kosmetycznych, masażach i nie tylko. O jego skuteczności decyduje kilka czynników. Czynniki te to między innymi poziom pH, ekspozycja na światło i ciepło, nasłonecznienie, pora roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych niesamowitych produktach z alg morskich.

Algi morskie zawierają dużą ilość aminokwasów. Algi morskie są również bogate w witaminę A, witaminę C, witaminę B5, wapń, żelazo itp. Żel z alg morskich ma dobre właściwości nawilżające przez długi czas.

Ten produkt jest przydatny do suchej skóry głowy. Skutecznie leczy łupież, trądzik skóry głowy, łuszczycę i łojotokowe zapalenie skóry. Utrzymuje również zdrowy wygląd skóry głowy. Poprawia teksturę skóry i redukuje tłustą cerę. Poprawia strukturę skóry i wchłania wilgoć.

Algi morskie Guam są bogatym źródłem tlenu. Pomaga w zdrowej regeneracji komórek. Dobrze działa na zniszczoną skórę i zapobiega przedwczesnemu zmarszczeniu naskórka.

Jest dostępny we wszystkich wiodących sklepach kosmetycznych i portalach internetowych w rozsądnej cenie. To niezawodny zabieg na suchą, zniszczoną i swędzącą skórę głowy. Łatwo wchłania się w skórę głowy i nie zatyka porów. Algi morskie Guam są bogatym źródłem witamin A, B, C, E, Omega 3, witaminy K. Zapobiega wypadaniu włosów oraz poprawia strukturę i kolor włosów.

W razie potrzeby żel można wmasować w głowę, szyję lub klatkę piersiową. Żel morski nawilża skórę głowy i utrzymuje ją w stanie nawilżenia. Nie ma skutków ubocznych. Jednak czasami może pomóc w detoksykacji wątroby. Jeśli dana osoba doświadczy jakiejkolwiek reakcji alergicznej po jej użyciu, powinna zaprzestać jej używania.

Żelu nie należy nakładać na oparzenia słoneczne lub popękane okulary przeciwsłoneczne. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Może wywoływać bóle głowy, nudności i bóle brzucha. Przed użyciem przetestuj niewielką ilość na skórze. Jeśli masz nadwrażliwość na zapach, rozcieńczyć wodą przed aplikacją.

Przed pójściem spać nie aplikuj alg morskich bezpośrednio na skórę głowy, ponieważ może to spowodować zapalenie skóry głowy. Zawiera również dużą zawartość soli, która może powodować wysuszanie i łuszczenie. Dlatego używaj go pod naturalny olej, taki jak olej rycynowy. Nie należy przyjmować go doustnie, ponieważ zawiera witaminę K, która nie jest zgodna z niektórymi systemami opieki zdrowotnej.

Regularne zabiegi z algami morskimi są bardzo pomocne w poprawie metabolizmu organizmu. Pomaga wypłukać toksyny, które gromadzą się w organizmie. Może również kontrolować poziom cukru we krwi i cholesterol. Równoważy poziom pH krwi i poprawia krążenie.

Pomaga również w łagodzeniu objawów zaburzeń tarczycy, cukrzycy, chorób nerek, impotencji i innych zaburzeń układu rozrodczego. Obniżenie ciśnienia krwi to kolejna zaleta alg morskich. Jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Wolne rodniki powstają w wyniku narażenia na czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza i promieniowanie ultrafioletowe słońca. Przeciwutleniacze usuwają te wolne rodniki, chroniąc w ten sposób organizm przed poważnymi dolegliwościami.

Żel z alg można stosować na wiele sposobów, aby poprawić swój wygląd. Mycie algami morskimi służy do usuwania makijażu i nadmiaru sebum, co zapewnia gładszą i bardziej promienną skórę. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się również okłady i maski z alg morskich. Żel z wodorostów nakłada się na twarz przed nałożeniem kremu nawilżającego. Żel ten pomaga złuszczać i napinać skórę, dzięki czemu wygląda młodziej i świeżo.

Żelatyna, jedno z głównych białek występujących w skórze, działa jak warstwa ochronna. Zbudowany jest z łańcuchów aminokwasów i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek. Pomaga w utrzymaniu nienaruszonych komórek organizmu, zwłaszcza układu odpornościowego. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu i podobno spowalnia proces starzenia. Wiadomo również, że zwiększa elastyczność skóry, co skutkuje lepszą elastycznością skóry.

Algi morskie są od wieków używane w leczeniu łuszczycy i wrzodów. Naukowcy odkryli, że obecne w nim fitoskładniki są w stanie wyleczyć łuszczycę. Spożywany lub stosowany zewnętrznie zmniejsza stan zapalny i zwalcza infekcje bakteryjne i grzybicze. Jego skuteczność w leczeniu łuszczycy doprowadziła do zastosowania go jako leku na trądzik, łupież, egzemy, oparzenia, a nawet impotencję. Trwają dalsze badania mające na celu zbadanie zdolności alg morskich do odwracania miażdżycy, zapobiegania i zatrzymywania procesu starzenia oraz leczenia innych rodzajów raka, w tym raka okrężnicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *